OMIKRON

 HOME : LINKS  ABOUT : RSS 


game


Omicron: The Nomad Soul - díl 1

Na úvod bych rád poznamenal, že i takhle dlouhý návod obsahuje jen hrubou kostru toho, co je nutné udělat, aby jste hru dohráli. Nomad Soul Vám dává hodně velkou volnost, byl by vyložený hřích toho nevyužít. Kdo by chtěl hrát jen podle návodu, hru si nejenom patřičně nevychutná, ale navíc i o spoustu věcí přijde. Nejlepší bude, když se budete volně pohybovat po Omikronu (a to nejen ve Slideru, ale i "po svých"), vybavovat se s kdekým v obchodě, na ulici na lavičkách, zkoumat všechno, co Vám přijde pod ruku, chodit i tam, kde to není bezpodmínečně nutné. Třeba pak nebudete návod ani potřebovat. Ale dost už povídání a hurá do toho.

Anekbah
Ze všeho nejdřív se důkladně seznamte se svým Sneakem. Budete ho potřebovat pořád, tak je dobré vědět, co umí. Každou novou věc, kterou získáte automaticky ze svého Sneaku prozkoumejte. Na začátku u sebe máte jen klíč od Kaylova bytu a papír k MK400. Nezapomeňte obojí prohlédnout. V průchodu seberte magický kroužek. Vyjděte ven a jděte směrem do města. Prohlédněte si titulky a pak si s pomocí Sneaku zavolejte Slider. Jeďte do Kay'lova bytu. Vejděte do domu a nastupte do libovolného z výtahů. Odemkněte ovládání výtahu Kay'lovým klíčem a vyjeďte nahoru do jeho bytu. Postupně projděte celý byt. Začněte vlevo od dveří u Kay'lova stolu. Seberte ze zásuvky 500 Seteků a pročtěte si poznámky k magickým kroužkům (Ring Note). Prozkoumejte terárium na druhé straně bytu. Uvidíte Kay'lovu ještěrku a malý lesklý klíček. Projděte do kuchyně a vezměte všechno ze skříní (pivo Kloops a misku Puréed Cramen a hlavně žrádlo pro Koopy). Všimněte si třech kroužků pro ukládání hry -- pokud potřebujete poradit nebo uložit pozici, potřebujete mít nějaké magické kroužky. Vyjděte zpátky do obýváku a seznamte se svou ženou Telis. Promluvte si s ní. Když odejde, seberte odhozenou zbraň (Waver Gun). Jděte k teráriu a nasypte ještěrce žrádlo pro Koopy. Odmění Vás přineseným klíčkem. Vezměte ho a jděte do ložnice. Z skříně vezměte Kay'lovu policejní placku a velkou lékarničku, z truhly naproti předpis na prášky na spaní. Projděte do sousedící tréninkové místnosti. Na terminálu postupně zvyšujte obtížnost, když dosáhnete schopností mistra, jděte zpátky do ložnice. Jestli chcete, užijte si trochu manželského sexu s Telis. Jděte zpět do obýváku a naučte se pracovat s Multiplánem. Vraťte se zpátky na ulici.


Zavolejte si Slider a jeďte na policejní stanici. Jděte směrem k velkým dveřím stráženým robotem. Vejděte, druhé dveře odemkněte Kay'lovou plackou. Ve výtahu navolte úroveň jedna. Jděte do žlutých dveří a prozkoumejte místnost pro odpočinek. Vezměte memo a v automatu kupte hrnek s nápojem Koil. Jděte zpátky na chodbu a najděte zelené dveře. Uvnitř vyzpovídejte Tareka, potom se vraťte do výtahu a navolte druhé patro. Projděte všechny prázdné kanceláře a posbírejte volné magické kroužky, případné peníze a vezměte podezřelý Droot salát. S pomocí Kay'lovy placky projděte do jeho (modré) kanceláře. Otevřete skříň a odemkněte truhlu malým klíčkem od ještěrky. Vezměte starodávný svitek a z Kay'lova stolu seberte všechny peníze. Nahoďte počítač a pročtěte si všechny složky. Vraťte se na chodbu a najděte Denovy dveře. Když zjistíte, že jsou zavřené, jděte za Sorkem a hoďte řeč. Vraťte se k výtahu. Zavolá si vás kpt. Lea. Ve výtahu navolte čtvrté patro a jděte do zelených dveří. Promluvte si s ní a ze stolu seberte klíč od Jennina bytu, pracovní úkoly (Mission Order) a její složku. Jděte zpět na ulici, přejděte na druhou stranu a jděte do lékarny. Jděte k pultu a položte na něj předpis pro prášky na spaní. Vezměte je. Než odejdete, zkuste si promluvit s lidmi v lékárně. Jeďte do Jennina apartmá. Ve výtahu použijte její klíč a vyjeďte nahoru. Prošmejděte pokoj a najdete tyčinku Chokovat a omikronské zprávy. Pak jděte do ložnice a zkuste zamčené dveře. Klíč od nich je schovaný na záchodě. Odemkněte a seberte odtud dvacet Seteků, lékarničku a Jenninu poznámku. Vraťte se do obýváku a prozkoumejte světla na zdi. Přepněte tajnou páčku a ze skrýše zabavte Decagun a propagandistický leták. Vraťte se na stanici do podlaží tři. Projděte do červených dveří, seberte pamflet o virtuálním tréninkovém centru a promluvte se stráží. Následujte hlídku k cele. Proveďte výslech, na závěr odpovězte, že si myslíte, že je Jenna nevinná. Pak jděte zpátky k výtahu. Telis Vás pozve na oběd. Stejně nemůžete udělat nic jiného než nabídku akceptovat.

Jeďte k restauraci. Než vejdete, zajděte za žebrákem na rohu a dejte mu nějaké peníze. Pokud někdy dostanete lektvar života (Life Potion), dejte mu ho. Pak jděte dovnitř za Telis. Pokecejte si s ní a vezměte si od ní talisman. Zavolejte si Slider a jeďte k supermarketu. Pořádně se vyfutrujte energií a vlezte dovnitř. Nebudu to rozpitvávat, prostě to tam pořádně vystřílejte. Zbylý rukojmí Vás upozorní na banditu, který se schoval ve sklepě. Sejděte dolů a za pomoci Vašich trénovaných pěstí mu vysvětlete, že Vám není sympatický. Seberte dávku Many a proslíděte zbytek místnosti. Pak se vraťte na ulici. Doberte energi a když už jste v tom, jděte ještě zatknout Loeta'ra. Vezměte Slider a jeďte do baru v zóně 42. Pokuste se zatknout barmana. Ten se ale jen tak nedá, tak to tam zase všechno vystřílejte (a nezapomeňte na výtečníka ve vedlejší místnosti). Z baru pak posbírejte všechny peníze, magické kroužky a střelivo. Přemístěte se na policejní stanici za kpt. Leou. Vylepšete hrnek, o který si řekla, uspávadlem a podejte jí ho. Počkejte až usne a pak jí pořádně vybrakujte kancelář. Najdete Koopy sendvič, dvacet Seteků a Leinu policejní průkazku. Jděte na třetí podlaží do policejních archivů a odemkněte si Leinou průkazkou. Posaďte se k terminálu a všechno si v klidu přečtěte. Z policejní stanice jeďte do márnice. Recepční se zeptejte na Yudina. Jděte vlevo do krematoria. Yudina se vyptejte na všechny detaily okolo smrti a užijte si to. Vraťte se na chodbu a pokračujte vpravo. Jděte do prvních dveří vpravo. Prohlídněte mužské tělo u dveří a seberte chirurgický nástroj. Jděte se podívat na druhé (ženské) tělo. To je Maya, poslední oběť. Ohledejte mrtvolu, chirurgickým nástrojem jí z nehtů na prstech seškrabejte vzorek. Seberte lékárničky a vraťte se na chodbu. Pokračujte dalšími dveřmi vpravo. Pomocí terminálu vytáhněte Denovo tělo a ohledejte mrtvolu. Vezměte si jeho rozbitý Sneak. Najděte analyzační přístroj, použijte ho na vzorek z těla May a pak si jej analyzovaný schovejte. Jeďte opět na policejní stanici a ukažte Tarekovi Denův Sneak a zeptejte se, kde by se dal opravit. Tarek doporučí Číňana Fu-Anna z Qalisaru. Tak tam jeďte.

Qalisar
V Qalisaru jděte do Katsova Baru. Promluvte si s barmanem. Na drink se mu vykašlete a ptejte se po Anisse. Zdá se, že je z toho pití už úplně vedle. Jděte radši ven a pokračujte až k Peep Show, kde Anissa pracovala. Už tam nedělá. Ale jeden ze zaměstnanců si vzpomene, že teď pracuje v některém z barů v Qualisaru. Vyjděte ven a namiřte si to přes most do Akova baru. Sejděte dolů ze schodů, seberte leták o omikronské bance a z dalšího stolu seberte dvojité Yuki. Zajděte za barmanem, nabídky týkající se drinků ignorujte a omílejte dokola, že chcete mluvit s Anissou. Kdyby Vám i tak nechtěl nic říct, padesát Seteků mu osvěží paměť. Jděte za Anissou, zeptejte se jí na vraždu. Následujte ji do zadních místností. Tam si s ní promluvte znovu. Když se jde převléct, ozve se příšerný řev. Zřejmě ji někdo vraždí. Vezměte Weaver Gun a odpalte zámek. Vtrhnete dovnitř. Anissa je mrtvá a vrah v policejní uniformě uteče na chodbu. Prohledejte Anissu a vezměte malý klíček. Přehoďte tajnou páku na stole a odemkněte malým klíčkem sejf ve stěně. Seberte papírek a ze skříně pak lékárničku a Denovu navštívenku. Vraťte se zpátky na ulici. Je nejvyšší čas vydělat nějaké peníze za pomoci Vašich vypracovaných pěstí. Od baru jděte doleva a pokračujte do Xamova obchodu. Nacpěte se energií, co to jde, pro jistotu uložte pozici a jděte pokecat s obchodníkem. Zakupte fiktivní Meca-Lamp baterii. Vejděte do místnosti vzadu a dejte všem Vašim pěti protivníkům pořádnou nakládačku. Po turnaji se radši trochu ozdravte a znovu vyražte do ulic Qalisaru. Jděte doprava, dozadu za Akův bar. V sexshopu kupte nějaký erotický plakát pro Booga. Osobně doporučuji dojít si na koncert tajné skupiny Dreamers do Harvyho baru. Až se dokocháte, vylezte ven, a jděte doprava, daleko dozadu k Fu-Annovu obchodu. Promluvte s Číňanem, dejte mu požadovanou sumu a vezměte si Denovu policejní placku. Sejděte dolů na ulici, vezměte Slider a na manuál dojeďte k opuštěnému chrámu. Jděte dovnitř, posbírejte, co se dá a pak se vraťte do centra chrámu, k hvězdě. Postupujte podle papíru z Kay'lovy kanceláře. Zády ke dveřím udělejte deset kroků, pak ještě deset doprava. Zmáčkněte tajné tlačítko na zdí a z otevřeného otvoru v podlaze seberte Reinkarnační zaříkávadlo a Jafa'y'lův pergamen. Vraťte se zpátky do Anekbahu na policejní stanici.


Velitel Gandahar
Zajděte za Boogem, dejte mu plakát a vezměte si hlavní bezpečnostní klíč (Security HQ Master Key). Bohužel je jen na jedno použití. Jděte do Denovy kanceláře. Otevřete si jeho plackou. Seberte memo, zmačkanou poznámku a ze zásuvky Denův klíč od bytu. Vyjděte na ulici. Zavolá Vám zoufalá a zkrvavená Telis. Sedněte do Slideru a vyražte do Kay'lova bytu. V bytě seberte ze země kus papíru. Přečtěte to to a hop zpátky do výtahu a na střechu. Zjistíte, že to nebyla tak úplně Telis. Dejte příšeře co proto. Když se Vám to nepovede, dostanete novou kůži. Jakéhosi vandráckého zloděje, který se ochomýtne okolo. Nic moc. Radši si nechte Kay'la. Jděte zpět do výtahu. Cestou Vás osloví "krásná neznámá". Věřte jí, co říká. Udělejte, co jste měli v plánu. Jeďte do Denova apartmá. Vejděte do domu a výtahu předložte klíč. Jako obvykle. Přesuňte se do ložnice, ze stolu seberte svatební obrázek. Ze skříně u zdi vezměte náboje do Double Weaveru. Jděte do sprchy a vezměte odtud malý Denův klíček. Jděte zpět a z postele seberte noviny. Truhlu otevřete Denovým malým klíčkem. Seberte +35 bodů Many, lékarničku a peníze. Nejlepší bude teď uložit pozici. Vraťte se do obýváku, odtlačte sochu tygra a zmáčkněte skryté tlačítko. Jděte k sejfu a zadejte číslo ze svatební fotografie (tedy 7-2-1-3). Ze sejfu seberte Denův plánek, propustku do policejní stanice a pásku do Transcanu. Postavte se k Transcanu v místnosti a prohlédněte si obsah té pásky. Tarek Vás při tom načape. Po Denovi a Anisse má možnost likvidace dalšího svědka. Dejte si záležet ať si tentokrát vyláme zuby. Když se Vám to nepovede, dostanete nové tělo. Tělo sousedky, která slyšela rámus. Dávám přednost vycvičenému Kay'lovi. Z Denova bytu jeďte k obchoďáku v zóně 9. Promluvte si s mnichem, který tam postává, odvede Vás k tajnému krámku kouzelníkovu. Vstupte a ptejte se po Prutu Moci (Power Rod). Potřebuje kus zla, které má být zničeno. Dejte mu vzorek z příšery, který jste analyzovali v márnici. Prut je Váš. Jeďte opět na stanici, otevřete některou průkazkou, sjeďte do místnosti s ventilátory. Jděte k místu, kde se chodba kříží a dejte se doleva. Použijte propustku (Pass for Security HQ) z Denova sejfu a zrušte ochranné paprsky. Jděte k ovládacím prvkům a přepněte ten velký přepínač. Přepněte i ten druhý, na zdi. Jděte k oknu a šups do vody. Vyplavte tunelem ve stěně ven. Seberte ze země elektrický kabel a vraťte se do řídící místnosti. Zkratujte kabelem motor větráku. Kupodivu Vás to nezabije. Vraťte se do místa, kde se chodby kříží a vejděte do zbylé chodby. Přeskočte na velký větrák a jděte okolo centrálního závěsu doprava. Proběhněte chodbou až k výtahu. Vylezte z výtahu a na rozcestí jděte doprava. Přejděte most a pokračujte až na konec chodby. Podlahou se propadnete do kanceláře komandanta Gandahara.


Brána
Příšeře, která Vám pocuchala fazónku ve skladišti na začátku hry, to vraťte se všemi úroky. Tentokrát musíte. Seberte magické kroužky, lektvar života a lektvar lišáctví (Dodge Potion). Otevřete Gandaharův psací stůl, dostaňte odsud propustku do čtvrti Jaunpur. Pak aktivujte tajné tlačítko zabudované do Gandaharova stolu. Přistupte k panelu ve zdi a zvolte kombinaci z Anissina lístku (pokud uvažujeme zápis "řádek-tlačítko", je kombinace následující: 1-6, 2-4, 5-3, 6-5). Projděte branou. Pokračujte směrem k jeskyni. Ozbrojen Prutem Moci, vyčistěte nejdřív všechny potulné příšerky a teprve pak se přibližte k mostu. Konečně budete mít možnost uvidět Gandahara, jak ho ďábel stvořil. No a vy ho zase odstvoříte. Jeskyně se zhroutí, vyběhnete vzniklou štěrbinou. Skočte do vody a podplavte do Anekbahu. Jenna na Vás už čeká. Gratuluje Vám a doporučí Vám zajít do chrámu v Jaupuru a setkat se tam s mužem jménem Yob. Než se tam vydáte, zajděte za žebrákem u restaurace v ulici Tahira a dejte mu lektvar života. Vraťte se zpět ke vstupu do města Jaupur. Ukažte Mecovi propustku. Pokud máte ještě Kay'la, budete se asi divit. Robot Vás identifikuje jako nežádoucího uprchlíka a rozstřílí Vás na cucky. S tím se nedá nic dělat (leda se předtím včas převtělit). Koneckonců, vždycky jste chtěl být zdravotní sestřičkou. Pokud jste někdo jiný, projdete celkem bez úhony.


Jaunpur
Zavolejte si Slider a jeďte k chrámu. Projděte pod obloukem vpravo, dejte se doleva a ještě jednou doleva, pak vylezte nahoru do svahu. Vejděte do chrámu. Projděte chrámem k oltáři. Muž vpravo je Yob. Promluvte s ním a on vás zavede k tajným dveřím. Projděte jimi. Vezměte dvě svíce. Vylezte na sarkofág a zasuňte Telisin talisman do červené díry ve zdi. Seskočte do výtahu a sjeďte do základny sekty Awakened (Probuzení). Vejděte do dveří, přejděte most, vstupte i do dalších dveří. Pokračujte dlouhou točitou chodbou až k páru kovových dveří. Pravé dveře vedou do centra základny, dveře před Vám vedou do Jeninny kanceláře. Jděte vpravo. Za to, že jste o ní řekl, že je nevinná (a tedy, že přežila), dostanete od Jenny regenerační lektvar. Následujte Jenny za Dakobahem. Promluvte s ním a pak si o celé věci dojděte pohovořit s Jenny do její kanceláře. Zajděte také do místnosti Namtara, Vašeho přímého velitele. Jako nováček okamžitě dostanete důležitý úkol: vyhodit most v zóně 12. Zajděte opět za Jenny, poradí Vám promluvit se všemi v základně. Tak to udělejte. Specialista na zbraně Krill je velice nepříjemný společník, ale poradí, kterou výbušninu budete na akci potřebovat (KR100). Ze skříně si vezměte Krillův detonátor. Zajděte za robotem Soksem a požádejte ho o výbušniny. Dostanete, co chcete. Zajděte ještě za Yobem a natrénujte svoje schopnosti až na třídu "Master". Nakonec zajděte za Meshka'nem. Vytáhněte z něj, co ví, a pak ho nechte plavat. Z báze odejděte skrytým výtahem poblíž Jeninných dveří. Pokračujte ven až na silnici.

Omicron: The Nomad Soul - díl 2

Omicron: The Nomad Soul - díl 1 Monday, February 21, 2000
<< HOME

Previous News

hosting1996 - 2018 "Omikron Game" . This is a private blog, the main aim of keeping articles on-line through the years for my poor memory. Please respect authors rights and ask them personally for coping material. Some links may lead to 404, is not my fault.