OMIKRON

 HOME : LINKS  ABOUT : RSS 


game


Heavy Rain (polish)

Premiera: 2007 Gatunek: przygodowe Developer: Quantic Dream Wymagania minimalne: PC, PS 3, Xbox 360

Quantic Dream zapowiada wydanie na PS3 „Heavy Rain”. Biorąc pod uwagę doskonałą markę twórców, wielu fanów gier przygodowych, będzie zapewne śledzić wszelkie doniesienia na temat tego tytułu. Przemawiać za tym powinien fakt, iż są oni odpowiedzialni za jedną z zaskakujących i nowatorskich produkcji, czyli „Fahrenheit”. Sądzę, że większej rekomendacji dla nadchodzącego „Heavy Rain” nie potrzeba, a dodatkowo spodziewać się będziemy mogli kolejnej dawki niezapomnianej przygody.

W zasadzie na temat tego produktu nie można napisać zbyt wiele. Quantic Dream trzyma nas w niepewności, a wszelkie materiały nie dostarczają nam żadnych konkretnych informacji. Być może to i dobre posunięcie, gdyż możliwe, że tak jak w przypadku „Fahrenheit” pozytywnie się zaskoczymy. Chociaż daty premiery jeszcze nie ustalono, (co świadczy, że jeszcze sobie troszkę poczekamy) to faktem niemal jest, że na chwilę obecną „Heavy Rain” zapowiada się na kolejny udany produkt.

Trailer prezentuje jasny pokój, a na ekranie pojawia się dziewczyna, twarzą zwrócona w naszą stronę. Zaczyna coś mówić, jednakże, na jaki temat trudno wywnioskować. Następnie wyciąga pistolet przykładając go sobie do głowy. Na jej policzkach zaczynają pojawiać się łzy. Po krótkiej chwili zwraca broń w stronę ekranu. Oddając strzał obraz staje się czarny i wszystko gaśnie. Taki pokaz na tegorocznych targach wzbudzać może tylko i wyłącznie zaciekawienie.

Zdaje się, iż tym razem tak samo jak w przypadku poprzedniej gry twórców, będziemy mieć do czynienia z interaktywnym filmem. Dostępne materiały wyjawiają nam dokładny tytuł tego, co zostało zaprezentowane. Brzmi on Heavy Rain: The Casting. Postać, do której celowała dziewczyna była kamerzystą a całość rozgrywała się właśnie na owym castingu. Niestety nic więcej o fabule powiedzieć nie można, ja jednak postaram się dalej skupić na czymś innym, mianowicie na doskonale prezentującej się stronie wizualnej.

Cały materiał twórcy zaprojektowali w czasie rzeczywistym. Postać dziewczyny wygląda naprawdę znakomicie, a wszystkie efekty takie jak chociażby łzy, poruszające się mięśnie twarzy, czy też oczy pokazują wielką moc drzemiącą w nowym układzie Sony. Co ciekawe to podczas gry będziemy mieć możliwość zmiany nastawienia barw ekranu. Od nasycenia wybranych kolorów po tryb czarno-biały czy sepia. Być może jest to pewna wskazówka, która świadczyć będzie o tym, iż w „Heavy Rain” wcielimy się w rolę reżysera, albo przynajmniej tak jak w przypadku „Fahrenheit” dostaniemy możliwość ingerowania w bardzo dużym stopniu w akcję i fabułę. Dodam jeszcze tyle, iż w zasadzie jak to na konsole nowej generacji przystało gra ta korzystać ma w pełni z jakości i rozwiązań, jakie daje nam telewizja wysokiej rozdzielczości.

„Heavy Rain” będzie zapewne produktem bardzo intrygującym i sądzę, iż wniesie pewien powiew świeżości do świata gier. Doskonale prezentująca się grafika z bardzo realistycznym odwzorowaniem mimiki twarzy, zachwycać będzie wielu. Oczywiście spodziewać się możemy także wciągającej fabuły. Niestety data premiery nie jest jak na razie znana, wiadomo jedynie tyle, iż gra ta powstaje obecnie tylko na PS3.

+ doskonała grafika
+ ciekawie zapowiadająca się rozgrywka
+ gra twórców Fahrenheit-a

- brak jest obecnie szczegółowych informacji, dotyczących produktu i daty premiery


Autor: Robert Ocetkiewicz
Source: gry.onet.pl
Language: Polish

Labels:

Heavy Rain (polish) Friday, August 18, 2006
<< HOME

Previous News

hosting1996 - 2018 "Omikron Game" . This is a private blog, the main aim of keeping articles on-line through the years for my poor memory. Please respect authors rights and ask them personally for coping material. Some links may lead to 404, is not my fault.